אומן ראש השנה המדריך המקיף לטסים לאומן | נתיבים טורס

מדריך מקוצר לנוסע לאומן לראש השנה

מה חשוב לדעת רגע לפני הטיסה לאומן בראש השנה

הגעה לשדה התעופה וביצוע צ'ק אין

א. יש להגיע לשדה התעופה 4 שעות לפני מועד ההמראה.
בימים הללו, ערב ראש השנה, שדה התעופה עמוס במיוחד ואנו, הנוסעים לאומן מוסיפים כ- 20,000 איש אשר טסים כולם במשך ימים ספורים ויוצרים לחץ גדול בשדה. על כן יש כמה פרטים שאתה צריך לדעת לקראת נסיעתך זו ושיקלו על נסיעתך.

ב. כאשר אתה מגיע לשדה התעופה שמור על שקט, כבד את אנשי הבידוק הביטחוני והמנע מהתעכבויות מיותרות.
זכור לאן מועדות פניך! נוסע אתה לאומן לרבי נחמן מברסלב לחוויה רוחנית ועוצמתית! המסע הזה צריך להתחיל תוך עידון הנפש ודרך ארץ אשר קדמה לתורה.

ג. נציגינו יעמדו לרשותכם בשדה התעופה בכל שלב עד העלייה למטוס וכן באוקראינה יחכו לכם נציגים מטעמנו לטפל ולעזור ככל יכולתם.
כבדו את הנציגים אשר עובדים שעות נוספות בשביל לצלוח את נסיעתכם על הדרך הקלה ביותר.

ד. 'צ'ק-אין' לאחר שעברת את הבידוק הבטחוני עליך לחכות בתור לרישום 'צ'ק-אין' שם יקבעו את מקום מושבך על המטוס ותפרד מהמזוודות אשר ישלחו לבטן המטוס ותקבל את כרטיס העלייה למטוס.
זכור: כל נוסע רשאי להעלות לבטן המטוס מזוודות במשקל כולל של 25 קילו. מטען אשר יעלה על משקל זה עלול לגרום בעיות ועיכובים מיותרים.

ה. לאחר הרישום וקבלת כרטיס עלייה למטוס תעבור לביקורת גבולות שם תידרש להציג את דרכונך ואת הכרטיס העלייה למטוס שקיבלת לשם החתמה.

ו. לאחר הביקורת גבולות תעבור שוב בידוק ביטחוני מדוקדק שלך ושל מטען היד איתו אתה עולה למטוס ומשם תעבור לדיוטי פרי ושערי העליה למטוס.
הבט בכרטיס העלייה למטוס ושים לב לשעת העלייה למטוס ולשער העלייה. זכור! אי עלייה בזמן עלולה לעכב את המראת המטוס בשעות רבות.

ז. עלית לטיסה לאומן ומצאת את מקומך אשר מסומן בכרטיס העלייה למטוס. הקפד לשבת עד לשעת הנחיתה והמנע מלפריע לדיילים.
לכל אלו שלא הספיקו בשום פנים ואופן להתפלל לפני העלייה למטוס ויאחרו את המועד באם ימתינו לשעת הנחיתה. לפניכם מספר הלכות חשובות לתפילה בטיסה לאומן:
הגרש"ז אוירבך זצ"ל פסק כי "המתפלל בשעת הטיסה, יתפלל תפילת שמונה-עשרה בישיבה על מקומו ולא בעמידה במעברים, כיוון שיופרע שם על ידי העוברים ושבים" ובכל אופן "לא היתה דעת רבינו [הגרש"ז אוירבך] נוחה מעריכת מניינים לתפילה בשעת הטיסה כיוון שהדבר מפריע לשאר האנשים הנמצאים שם" [מובן שגם אם הדבר אינו מפריע, עדיין אין להתפלל במעברים].
וכך פוסק גם הגר"ש וואזנר, כי "אם קיימת אפשרות לעמוד צמוד למושב ולהתפלל מוטב, ואם לא – ניתן להתפלל שמונה-עשרה בישיבה במקומו" ובכל מקרה, אם נדלק השלט המורה לשבת ולחגור חגורות, יש להתיישב מיידית ולהמשיך תפילת שמונה עשרה בישיבה. גם אם מתפללים בהתקהלות ונדלקה הנורה לחגור חגורות, יש לחזור מיד למקומות, גם אם הוא עומד באמצע התפילה. וכן פסק גם בעל "אגרות משה" (או"ח, ד,כ)
ובכל מקרה, וודאי ראוי להתפלל לפני הטיסה לאומן או לאחריה ולא להכנס לשאלות מהסוג הזה.

נחיתה וביקורת גבולות באומן

ח. לאחר הנחיתה והמחיאות כפיים תעברו ביקורת גבולות שם תידרשו להציג דרכון אשר יוחתם ויחזור אליכם.
האוקראינים מאד אוהבים לשמור על סדר ותתפלאו לשמוע אבל הקו הצהוב הזה שאומר "stop" הם באמת מקפידים שלא תעברו אותו עד שיגיע תורכם.

י. משם תעברו ל'אולם הנכנסים' עליכם לחפש את המסוע המתאים ולמצוא את מזוודותיכם.
אלא אם כן אתם טסים דרך אודסה, שם אין מסוע והמזוודות יגיעו בערימות מחוץ לטרמינל שם תוכלו לחפש את המזוודה שלכם.

יא. מהרגע שנחתתם באוקראינה הקפידו לשמור על מטענכם עם כמות העיניים המירבית שתוכלו להשיג.
מזוודות נטושות נוטות להיעלם באוקראינה והאוקראינים לא ממש דוגלים במצוות השבת אבידה.

יב. מחוץ לטרמינל ימתינו לכם נציגינו אשר יכוונו אתכם לאוטובוסים שיקחו אתכם ישירות לאומן למרגלות ההר עליו קבור רבי נחמן מברסלב.
הנסיעה אורכת כ-3 שעות מקייב לאומן וכ-3.5 שעות מאודסה לאומן. במהלך הנסיעה יעצור הנהג להתרעננות קצרה. כדי להזכיר לכם שאתם באוקראינה יש סיכוי טוב שידרשו מכם כמה פרוטות כדי לאפשר לכם להשתמש בשירותים (כ-60 אגורות לכל היותר)

מעוניינים בנסיעה לאומן? הירשמו לדיל לאומן – לינה במלונות מפוארים וטיסה בזול