נוסעים לאומן- כל הסיבות לטיסה ונסיעה לאומן | נתיבים טורס

למה נוסעים לאומן

"מי שיבוא על קברי, יתן שם פרוטה לצדקה ויאמר את עשרה פרקי תהלים, תיקון הכללי, אשתטח עבורו לאורך ולרוחב בעולם העליון, אפילו מפאות ראשו אמשכו משאול תחתיות להוציאו משם!
"למעשה די בהתבטאות זו כדי להריץ אותנו לסוכנות נסיעות הקרובה ביותר, להזמין כרטיס טיסה לאומן ולטוס לרבנו הקדוש ולבקש "רבי תציל אותי!
"אז למה דווקא בראש השנה תשאלו?! לעזוב את האשה והילידים? לחוג את ראש השנה באוקראינה הטמאה?
שאלות נכונות ונבונות כולם!

נסיעה לאומן- כל הסיבות לנסוע לאומן ולעלות לקברו של רבי נחמן 

אז אתם בטח חושבים שאני עכשיו ידקלם לכם את הקלישאות על יום הדין ועל המשפט בו ידונו אתכם ועל כך שמה לא הייתם עושים כדי להשיג את העורך דין הטוב ביותר?!
ובכן, אתם צודקים! אכן זאת תהא תשובתי, קלישאה ככל שתהא זאת עדיין התשובה הנכונה ולכן אף אוסיף לקלשאות אלו מקורות מהספרות היהודית ומגדולי עמנו שעצבו את דרך העם היהודי.

יום הדין – המשפט הגדול:


קודם כל עליך להבין כי אתה אכן עומד בפני משפט לפני הקל הגדול, הגיבור והנורא, מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא. כפי שנכתב במשנה "בראש השנה כל באי העולם עוברים לפניו כבני מרון, שנאמר: היוצר יחד לבם המבין אל כל מעשיהם." (משנה, מסכת ראש השנה פרק א) "הכול נידונין בראש השנה וגזר דינם מתחַ‏תֵם ביום הכיפורים." (תוספתא ראש השנה)
לפניכם קטע מתוך תפילת "ונתנה תוקף" הנאמרת במוסף של ראש השנה ויום כיפור.
"בראש השנה יכתבון – וביום צום כיפור יחתמון, כמה יעברון וכמה יבראון – מי יחיה ומי ימות, מי בקיצו ומי לא בקיצו – מי במים ומי באש, מי בחרב ומי בחיה – מי ברעב ומי בצמא, מי ברעש ומי במגפה – מי בחניקה ומי בסקילה, מי ינוח ומי ינוע – מי ישקט ומי יטרף, מי ישלו ומי יתיסר – מי ירום ומי ישפל – מי יעשיר ומי יעני"
אם כל זאת יש לציין כי ראש השנה הינו זמן שמח ועליו אמר הנביא נחמיה: "אִכְלוּ מַשְׁמַנִּים וּשְׁתוּ מַמְתַקִּים… וְאַל תֵּעָצֵבוּ, כִּי חֶדְוַת ה' הִיא מָעֻזְּכֶם" (נחמיה ח, י)

הרבי עורך הדין:


אין ספק כי א-לוקים הינו השופט הגדול ביותר. מצד התביעה עומד לו הייצר הרע שהיה עמנו בכל עת, דרבן אותנו לחטא ועתה עומד לו הקטיגור לפני השופט הוא א-לוקים ומציג בפניו סרט דקומנטרי על חיי החטא שלנו… למזלנו, אלוקים לא מחשב את המחשבות הרעות שחשבנו אך לא ביצענו…
וכך, עומדת לה הנשמה במערומיה מצפה ומייחלת בכל ליבה לעורך דין טוב שידע להחליק עניינים ולהוציאה זכאית מיום הדין הנורא. מאחר וכולנו יודעים טוב מאד כי 'אשמים אנחנו' וכי 'אין צדיק אשר לא יחטא'… אנו רוצים את העורך דין הטוב ביותר בשוק. כזה שרק אנשים אשמים באמת מוכנים להמר עליו ולקחת אותו לייצגם.

וכך כותב החתם סופר: "כי דרך להעמיד מליץ בין מלך להדיוט כשאין ההדיוט חשוב וספון לפני המלך או אינו יכול להטעים דבריו כראוי…" (חתם סופר או"ח תשובה קס"ו) ומי לא ירצה לקחת לעצמו ביום הדין צדיק גדול ואהוב למעלה, צדיק עם קשרים טובים החביב על השופט הגדול ויוכל להעביר אליו את התפילות, הסליחות והבקשות בצורה הטובה ביותר…
ומי מבין כל הצדיקים יתאים יותר להיות עורך הדין מרבי נחמן עצמו שהזמין אותנו אליו ואף הבטיח "אשתטח עבורו לאורך ולרוחב בעולם העליון, אפילו מפאות ראשו אמשכו משאול תחתיות להוציאו משם!"
היש הבטחה גדולה מזו? זה מסביר את העובדה מדוע יהודים רבים מתכננים נסיעה לאומן באמצעות טיסות לאומן על מנת להשתטח על קברו של רבי נחמן.


וכך אמר רבי נחמן : "הראש השנה שלי עולה על הכל… איש בל יעדר, כי כל העניין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר למשמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו…"

לחץ כאן למידע נוסף באתר שער ברסלב.  מתעניינים בטיסות לאומן? לחצו כאן