טיולים מאורגנים לפולין :: נתיבים טורס

טיולים מאורגנים לפולין


מה היעד שלכם בפולין? ורשה, עיר הבירה של פולין השוכנת על שני גדות נהר הוויסלה, או קרקוב מהערים היותר עתיקות בפולין...

ורשה, עיר הבירה של פולין, שוכנת על שני גדות נהר הוויסלה, הנהר הארוך ביותר בפולין, היא גם העיר הגדולה ביותר בפולין. במלחמת העולם השנייה חלקים נרחבים מאוד מהעיר נחרבו עד היסוד בהפצצות כבדות של הגרמנים.

נתיבים טורס מתמחה בארגון טיולים ומסעות יחודיים, המשלבים טיול כשר, יהדות, קברי צדיקים (כמו הרה"ק רבי אלימלך מליז'ענסק זיע"א, הרה"ק רבי מנחם מנדל מרימינוב זיע"א ושאר קברי הצדיקים הפזורים בפולין), ושורשים, באוירה מיוחדת במינה, תוך הקפדה על מסלול מתוכנן ומוקפד, רמת השירות הגבוהה ביותר, מלונות איכותיים ואוכל ברמה גבוהה בכל תחנה לאורך המסלול. המדריכים והמדריכות של נתיבים טורס מלוים את הטיולים המאורגנים של החברה בפולין ובשאר מדינות מזרח אירופה, ויוצקים תוכן מרתק ואיכותי, שהופך את הנסיעה כולה לחוויה בלתי נשכחת.

כיום בסיור בעיר תהנו מחוויה של עיר מודרנית ותוססת, משופעת בקניונים, גורדי שחקים, מגדלי משרדים ופארקים רחבי ידיים לצד העיר העתיקה והגטו המפורסם שהיה הגטו הגדול ביותר בפולין. אך אל תתבלבלו, ברוב המקומות הישן והעתיק שתראו, הוא שיחזור שנעשה לאחר מלחמת העולם השניה...

חו"ל וקניות - בדרך כלל אלו צמד מילים שהולכים יחד, ולוורשה בתחום הזה יש הרבה מה להציע. הקניונים הרבים, חנויות הרחוב ברחבי העיר ובפרט ברחוב מוקוטובסקה המפורסם והשווקים בהם תוכלו למצוא מציאות ופריטי יד שניה.
בית הכנסת נוז'יק (היחיד ששרד את השואה) ברחוב Twarda 6 פעיל גם כיום, ובו תוכלו למצוא מניינים לתפילה, מקוה טהרה ומספר חנויות של אוכל כשר. אז באמת איפה אוכלים בוורשה? כמובן במתחם בית הכנסת נוז'יק בחנות Sklep Koszerny בה תמצאו מגוון מוצרים יבשים (הרבה מהם מיובאים מישראל), מסעדת כשר דלייט של עציוני בכתובת Grzybowska 2 או בבית חב"ד וורשה.

עייפים? בסמיכות לבית הכנסת נוז'יק ולבית חב"ד תמצאו מלונות ובתי הארחה בהם תוכלו ללון.

ברחוב אוקופובה נמצא בית העלמין היהודי של העיר שהוקם לפני יותר מ-200 שנה והוא נחשב לבית העלמין השני בגודלו בפולין ואחד מהגדולים בעולם. בבית העלמין זה טמונים גדולי ישראל רבים וביניהם רבי חיים מבריסק זיע"א והנצי"ב מוולוז'ין - רבי נפתלי צבי יהודה ברלין זיע"א ראש ישיבת וולוז'ין.

רשימת האטרקציות בורשה שודאי בחלקם תרצו לבקר:

 • הגטו היהודי
 • גן חיות
 • פארק ואז'יינקי - הפארק הגדול ביותר בוורשה
 • נהר הוויסלה
 • כיכר השוק העתיקה


וממשיכים אל עבר היעד הבא... קרקוב

קרקוב, הבנויה על גדות נהר הוויסלה הינה מהערים היותר עתיקות בפולין, ששימשה במשך תקופה ארוכה כבירתה המלכותית של פולין. קרקוב, היא מהערים היחידות שלא נפגעו משמעותית גם במהלך מלחמת העולם השניה, כך שגם כיום הרובע העתיק בה עומד על תילו. כיום קרקוב היא העיר השנייה בגודלה בפולין אחרי ורשה הבירה.

רבם מאיתנו מכירים את קרקוב בשמה היידי קראקא (הזכורה לנו מהסיפור החסידי הידוע על רבי אייזיק שלילה אחד בשנתו חלם שיש מטמון מתחת לגשר בפראג. מיד בהקיצו ארז אייזיק מעט מטלטלים ויצא לדרכו לעבר פראג. בהגיעו, אמר לו קצין המשטרה שתפס אותו חופר מתחת לגשר: איזה תמים אתה שאתה מאמין לחלומות. אני חלמתי שעלי לנסוע לקרקא ואם אחפור בבית של היהודי אייזיק מתחת לתנור אמצא אוצר גדול. האם נראה לך שיצאתי לקרקא לחפש את האוצר… מיד ששמע אייזיק את דברי של הקצין, סב על עקבותיו אל ביתו ומצא מתחת לתנורו את האוצר הגדול ממנו התעשר. מאוצר זה בנה אייזיק את "אייזיק'ס שול" העומד על תילו עד היום).

בבית העלמין היהודי העתיק של קרקוב מוצאים אנו רבים מגדולי הפוסקים וביניהם את הרמ"א , רבי משה איסרליש זיע"א גדול פוסקי אשכנז. התוספות יו"ט רבי יום-טוב ליפמן הלר מגדולי מפרשי המשנה, ועוד רבי רבים מגדולי ישראל.

לא לחינם נחשבת קרקוב לעיר הפופולרית ביותר בקרב התיירים הפוקדים את פולין. השילוב המושלם של ישן וחדש בעיר, נהר הוויסלה העובר בה, רובע קזימייז' - הרובע היהודי העתיק של העיר, הטירות המלכותיות, בית החרושת של אוסקר שינדלר הידוע, שהציל אלפי יהודים בימי השואה, הפארקים והשווקים, הם רק ההתחלה למה שיש לקרקוב להציע.
מבחר המלונות ודירות האירוח הממוקמים בסמיכות למסעדות ולחנויות בהם תוכלו למצוא ארוחות כשרות, יתנו לכם מעטפת מושלמת לטיול וחופשה מהנים.
שימו לב! לא כל מקום בקרקוב שכתוב עליו ארוחות 'בסגנון יהודי', או שיש עליו כיתוב בעברית – הוא מקום כשר! בכל מסעדה וחנות חובה לבדוק אם אכן יש במקום כשרות מתאימה.

רשימת האטרקציות בקרקוב שודאי בחלקם תרצו לבקר:

 • בית החרושת לאמייל של אוסקר שינדלר
 • העיר העתיקה
 • בית העלמין היהודי העתיק
 • מוזיאון התעופה הפולני
 • בית הכנסת הרמ"א


וממשיכים הלאה אל עבר היעד הבא... לובלין

לובלין, העיר התשיעית בגודלה בפולין, בירתה של מחוז לובלין ומהערים החשובות באזור ההיסטורי בדרום מזרחה של פולין הנקרא 'פולין הקטנה'.

לובלין העיר, נטועה עמוק בדברי הימים של ההיסטוריה של עם ישראל. ההיסטוריה בעיר מורכבת מתקופות קשות בהם ליהודים היה אסור לרכוש דירה בעיר. משך שנים ארוכות ליהודים ניתנה הרשות להתגורר אך ורק בפרבר 'פיאסקי ז′ידובסקי', זאת עד לביטול הגזירה על ידי מלך פולין זיגמונד הראשון. בשנת תט"ז כאשר אסרו על היהודים את המסחר בעיר אירעה בעיר שריפה גדולה שכילתה את איזור היהודים. אולם רבו גם התקופות של פריחה רוחנית ליהודי לובלין, האחרונה שבהן היא תקופתה של ישיבת חכמי לובלין שהוקמה בשנת תר"ץ על ידי רבי מאיר שפירא רבה של לובלין, מייסד רעיון הדף היומי, שבנה את הישיבה ששכנה בבניין מפואר בן שש קומות וכללה בין היתר ספריה עם למעלה מ-20,000 ספרים, חדרי לינה ואוכל, מאפייה ומקווה טהרה, דבר שהיה חדש בעולם הישיבות באותם ימים, שכן עד לאותם ימים היו בחורי הישיבות מפוזרים בבתי תושבים בסמיכות למבנה הישיבה.

בעיר קיימים שני בתי עלמין יהודים בהם תוכלו להעתיר בתפילה על ציוני הקודש של גדולי ישראל לדורותיהם. בבית העלמין העתיק Kalinowszczyzna, 20-400 Lublin, תמצאו את ציונם של רבי יעקב יצחק הורוביץ - 'החוזה מלובלין', רבי שלמה לוריא - המהרש"ל ועוד גדולי עולם. ובבית העלמין החדש שברחוב Walecznych 5, 20-136 Lublin, תמצאו את ציונו של רבי צדוק הכהן מלובלין ועוד גדולי עולם.

בעיר תמצאו מגוון אטרקציות מעניינות להנאתכם ביניהם תוכלו לבקר במוזיאון הכפר Lublin Village Open Air Museum המדמה חיים בכפר הפולני ועוד מגוון מוזיאונים ואתרים היסטוריים.

חובבים קניות? בעיר תמצאו מגוון חנויות רחוב וקניונים עם מיטב המותגים וביניהם את Centrum Handlowe Atrium Felicity בו תוכלו להסתובב שעות ארוכות.

רשימת האטרקציות שודאי בחלקם תרצו לבקר:

 • ישיבת חכמי לובלין ההיסטורית
 • בית העלמין היהודי העתיק
 • טירת לובלין
 • המוזיאון הפתוח של הכפר - Lublin Village Open Air Museum
 • שער קרקוב אחד מהשערים המקוריים של העיר לובלין
 • שמורת הטבע Nature Reserve Stasin
 • בפרברי העיר נמצא מחנה ההשמדה מיידנק בו נעקדו עשרות אלפי יהודים על קידוש ה'


אז אם אתם מחפשים חופשה מיוחדת במינה במחירים משתלמים במיוחד, יועצי ומומחי התיירות של חברת נתיבים טורס שצברו שנות נסיון רבות בהטסת עשרות אלפי לקוחות ליעדים רבים ומגוונים בחו"ל המתאימים לתייר הדתי ושומר הכשרות, יעמידו לרשותכם את נסיונם הרב. משעת הבירורים וההתלבטויות. בחירת הטיסה והמלון ובניית מסלול הנסיעה ועד נחיתתכם בארץ חזרה.

המומחיות שלנו היא לדאוג שגם כשאתם טסים לחופשה, תהיה זו חופשה במלוא מובן המילה, ללא דאגות, תוך מציאת פתרונות נוחים לכל צרכיו של התייר הדתי.

חופשה נעימה

מלא את הפרטים ונחזור אליך מיד!